Monday, January 16, 2017

Πολύ σημαντική νίκη για το γυναικείο μας

Μία πολύ σημαντική νίκη πέτυχαν τα κορίτσια του γυναικείου μας την Κυριακή 15/1/2017 απέναντι στην πολύ καλή ομάδα του Μυγδονιακού. Τα κορίτσια μας που φέτος είχαν ηττηθεί δύο φορές από τις αντιπάλους τους, μία για το πρωτάθλημα και μία για το κύπελλο, πάλεψαν το παιχνίδι και παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 0-5 στην αρχή του αγώνα κατάφεραν και πήραν το πρώτο με 25-22. Στη συνέχεια, ο Μυγδονιακός προηγήθκε από την αρχή του δεύτερου σετ αλλά τα κορίτσια μας κατάφεραν και μείωσαν το παιχνίδι σε 20-22. Κάποιες στιγμές αδράνειας στη συνέχεια οδήγησαν στην απώλεια του σετ με 20-25. Στο επόμενο σετ, ο Μυγδονιακός μπήκε και πάλι πιο δυνατά και διατήρησε το προβάδισμα μέχρι το τέλος (18-25). Στο τέταρτο σετ, η ομάδα μας μπήκε από την αρχή δυνατά και ήταν αυτή που δεν έχασε το προβάδισμα καθόλη τη διάρκεια του σετ κερδίζοντας το με 25-20 και οδήγησε τον αγώνα στο tie-break. Εκεί λοιπόν τα κορίτσια μας δεν έχασαν ποτέ το προβάδισμα, προηγήθηκαν στην αλλαγή τερέν με 8-4 και επικράτησαν τελικά με 15-9 πετυχαίνοντας μία σημαντική νίκη που τις διατήρησε στη 2η θέση της βαθμολογίας του πρωταθλήματος της Β' Εθνικής.

Πειραματικό-Μυγδονιακός 3-2 (25-22,20-25,18-25,25-20,15-9)
Πειραματικό(Μπελουμπέκωβ):Καμφορίδου(C),Παππά,Γκινάλη,Γαλλίκα,Παρλόγλου,Κολοκοτρώνη,
Μπουρνή,Τζαμουράνη,Τζοβένου,Αντωνίου,Γιαννώτα,Βουτσά(λ)