Tuesday, February 21, 2017

Δεν τα κατάφερε το γυναικείο μας-1η ήττα για τις β' παγκορασίδες μας

Με δύο ήττες και μία νίκη ολοκληρώθηκε το διήμερο 18-19/2 καθώς μετά την νίκη των α' παγκορασίδων μέσα στα Κύμινα το Σάββατο, τα άλλα δύο αγωνιστικά μας τμήματα ηττήθηκαν από τις αντιπάλους τους. Συγκεκριμένα, τα κορίτισια του γυναικείου μας δεν κατάφεραν να πάρουν την νίκη απέναντι στην ομάδα των Ακαδημιών Πρωταθλητών Πέυκων και ηττήθηκαν με 3-1 σετ. Μία νίκη η οποία θα έδινε όχι μόνο σοβαρό βαθμολογικό προβάδισμα για την είσοδο στα Play-Off του πρωταθλήματος έναντι των υπολοίπων διεκδικητών αλλά και μία σημαντική ψυχολογική ώθηση για τα επόμενα δύσκολα παιχνίδια.
Επόμενος αγώνας για το γυναικείο μας την Τετάρτη 22/2/2017 με αντίπαλο την ομάδα της Αναγέννησης Ρυσίου στις 21:00 στο Κλειστό Γυμναστήριο του Βότση.

Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων-Πειραματικό 3-1(25-21,20-25,25-16,25-19)
Πειραματικό(Μπελουμπέκωβ):Καμφορίδου(C),Γιαννώτα,Αντωνίου,Τζοβένου,Γκινάλη,Παρλόγλου,
Κολοκοτρώνη,Γαλλίκα,Βουτσά(λ),Παππά,Τζαμουράνη,Τσαραμπουλίδου

Νωρίτερα, οι β' παγκορασίδες μας δεν κατάφεραν να σημειώσουν την 4η νίκη τους σε ισάριθμους αγώνες στο πρωτάθλημα καθώς ηττήθηκαν με 2-3 σετ από την ομάδα του Απόλλωνα Καλαμαριάς σε ένα παιχνίδι όπου οι εμπειρίες που απέκτησαν οι μικρές μας αθλήτριες ήταν πολύτιμες για τη συνέχεια.

Πειραματικό-Απόλλων Καλαμαριάς 2-3(25-7,15-25,25-20,9-25,11-15)
Πειραματικό(Κουτσιανικούλη): ΠαπαδοπούλουΔ(C),Κοτταρίδη,ΠαπαδοπούλουΑθ.,