Sunday, February 19, 2017

2η νίκη για τις α' παγκορασίδες μας

Την δεύτερη νίκη τους σε ισάριθμους αγώνες στο πρωτάθλημα παγκορασίδων πέτυχαν χθες τα κορίτσια μας καθώς επικράτησαν με 0-3 σετ των Μακεδόνων Αξιού στα Κύμινα. Η ομάδα μας μπήκε με συγκέντρωση στο παιχνίδι και δεν άφησε από την αρχή περιθώρια αμφισβήτησης της υπεροχής τους καθώς με υπομονή και σωστή αγωνιστική προσέγγιση κέρδισαν τα 2 πρώτα σετ με 19-25. Στο τρίτο σετ τα κορίτσια μας δυσκολεύτηκαν στην υποδοχή από το πολύ καλό σερβις των αντιπάλων τους με αποτέλεσμα η ομάδα των Μακεδόνων να προηγηθεί με 8-1 αλλά στη συνέχεια με όπλο το σερβις και τη σωστή υποδοχή τα κορίτσια μας απέκτησαν ένα προβάδισμα 2-3 πόντων μέχρι το 19-22. Εκεί, η ομάδα των Μακεδόνων έκανε την ύστατη προσπάθεια να γυρίσει το σετ , ισοφάρισε σε 22-22 αλλά τα κορίτσια μας ήταν αποφασισμένα να κερδίσουν και αυτό το σετ και κατ'επέκταση και το παιχνίδι και έτσι και έπραξαν κερδίζοντας με 22-25 και 0-3 σετ απέναντι σε μία πολύ καλή ομάδα
Επόμενος αγώνας το Σάββατο 25/2 στις 15:30 στο Κλειστό Γυμναστήριο του Βότση με αντίπαλο την ομάδα του ΓΑΣ Ευκαρπίας.

Μακεδόνες Αξιού-Πειραματικό 0-3(19-25,19-25,22-25)
Πειραματικό(Κουτσιανικούλη):Τριανταφυλλίδου(C),Τσουμάνη,Κουρεμένου,Μπουγιουκλή,Σαρηγιάννη,Καραγιαννάκη,Τερζή,Καμπούρη,Κοτταρίδη