Wednesday, February 8, 2017

Νίκη επί του Ναυάρχου Βότση για τις μικρές μας παγκορασίδες

Τη 2η νίκη τους σε ισάριθμους αγώνες πέτυχε η β' ομάδα των παγκορασίδων αμς καθώς επικράτησε με 3-0 σετ του Ναυάρχου Βότση την Κυριακή 5/2/2017. Οι μικρές μας αθλήτριες, έχοντας με το μέρος τους την ψυχολογία από τη νίκη που σημείωσαν την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος μπήκαν δυνατά στον αγώνα και πήραν τα 2 πρώτα σετ με 25-11 και 25-18. Στο τρίτο σετ, τα κορίτσια της ομάδας του Βότση μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι, απέκτησαν ένα προβάδισμα 6 πόντων (7-1) με τακορίτσια μας να κυνηγάνε στο σκορ και να ισοφαρίζουν σε 17-17. Από εκεί και πέρα έγινε ένα συναρπαστικό παιχνίδι με τις ομάδες να συμβαδίζουν πόντο πόντο στο σκορ με τα κορίτσια μας να κερδίζουν στις λεπτομέρειες με 27-25 και να κατακτούν τελικά τη δεύτερη νίκη τους σε δύο αγώνες στο πρωτάθλημα παγκορασίδων εκτός συναγωνισμού. Επόμενος αγώνας για τα κορίτσια μας το Σάββατο 11/2/2017 με αντίπαλο την ομάδα της ΜΕΝΤ στις 17:30 εκτός έδρας.
Πειραματικό-Νάυαρχος Βότσης 3-0(25-11,25-18,27-25)
Πειραματικό(Κουτσιανικούλη):ΠαπαδοπούλουΔ(C),Καμπούρη,Κοτταρίδη,