Thursday, March 2, 2017

Επιστροφή στις νίκες για τις β' παγκορασίδες

Την 4η νίκη τους σε 5 αγώνες πέτυχε η ομάδα των β' παγκορασίδων μας καθώς επικράτησε με 1-3 σετ του ΠΑΟΚ στο PAOK Sports Arena το Σάββατο 25/2. Οι μικρές μας αθλήτριες , χωρίς να πιάσουν υψηλή απόδοση στο παιχνίδι τους, πήραν μία σημαντική νίκη ψυχολογίας για τη συνέχεια καθώς ερχόταν από την πρώτη τους ήττα στο πρωτάθλημα την προηγούμενη αγωνιστική μετά από 3 συνεχόμενες νίκες.Αξίζει να σημειωθεί πως η ομάδα μας βρισκόταν πίσω στο τρίτο σετ με 17-8 και κατάφερει να γυρίσει το σετ με ένα σερί 16-0 και να προηγηθεί με 17-24 επικρατώντας τελικά με 20-25 επί των μαχητικών κοριτσιών του Π.Α.Ο.Κ. Επόμενος αγώνας την Κυριακή 5/3/2017 στο ΔΑΚ Τριανδρίας με αντίπαλο την ομα΄δα του Αχιλλέα Τριανδρίας

Π.Α.Ο.Κ-Πειραματικό 1-3(20-25,25-23,20-25,10-25)
Πειραματικό(Κουτσινικούλη):  ΠαπαδοπούλουΔ(C),Κοτταρίδη,ΠαπαδοπούλουΑθ.,