Monday, March 20, 2017

Πάλεψαν αλλά ηττήθηκαν οι β' παγκορασίδες

Την ήττα γνώρισε η ομάδα των παγκορασίδων β' του Συλλόγου μας καθώς ηττήθηκε από την ομάδα της ΑΕΝ Αγίας Τριάδας με 3-1 σετ. Τα κορίτσια μας αντιμετώπισαν μία ομάδα σαφώς πιο έμπειρη και πάλεψε στα ίσια το παιχνίδι στα 3 πρώτα σετ. Συγκεριμένα, στο πρώτο σετ έγινε πραγματική μάχη με την ομάδα της ΑΕΝ να επικρατεί με 25-23 στις λεπτομέρειες. Στο δεύτερο σετ , παρόλο του ότι η ομάδα της ΑΕΝ προηγήθηκε στο σκορ με 24-18, τα κορίτσια μας έκαναν ακόμη μία ανατροπή και επικράτησαν με 24-26 κερδίζοντας το πρώτο σετ που χάνει η ΑΕΝ μετά από 7 αγώνες. Στο τρίτο σετ, έγινε και πάλι μάχη με την ομάδα μας να χάνει και πάλι στις λεπτομέρειες με 25-22. Στο τελευταίο σετ, τα κορίτσια μας δεν μπόρεσαν να κρατήσουν την υποδοχή στο πολύ καλο σερβις των αθλητριών της ΑΕΝ και ηττήθηκαν με 25-12 χάνοντας το σετ και τον αγώνα. Αυτή ήταν η 2η ήττα για τα κορίτσια μας σε 8 αγώνες. Παρά την ήττα, η εμφάνιση ήταν άκρως ενθαρρυντική και οι μικρές μας αθλήτριες έδειξαν πως το μέλλον τους ανήκει!!!

Πειραματικό-ΑΕΝ Αγίας Τριάδας 1-3(23-25,26-24,22-25,12-25)
Πειραματικό(Κουτσιανικούλη):ΠαπαδοπούλουΔ(C),Μπουγιουκλή,ΠαπαδοπούλουΑθ.,