Thursday, November 9, 2017

Πρόκριση στους 32 με πρωτιά στον όμιλο!!!

Πραγματοποιώντας μία πολύ καλή εμφάνιση σε μία πολύ δύσκολη έδρα, οι α' κορασίδες του Συλλόγου μας πέτυχαν το απόλυτο των νικών και των βαθμών στα πλαίσια του ΣΤ' ομίλου του πρωταθλήματος κορασίδων επικρατώντας του Παναθλητικού Συκεών με 1-3 σετ και προκρίθηκαν ως πρώτες στους 32 της διοργάνωσης. Στον αγώνα της τελευταίας αγωνιστικής με την ομάδα του Παναθλητικού εκτός έδρας, τα κορίτσια μας δεν μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και κάνοντας πολλά λάθη βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 24-16. Κάπου εκεί, τα κορίτσια μας αφυπνίστηκαν και πέτυχαν μία τρομερή ανατροπή επικρατώντας τελικά σε ένα σετ 45 λεπτών με 31-33. Στο επόμενο σετ, τα κορίτσια μας μπήκαν πιο δυνατά και επικράτησαν εύκολα με 25-16. Στο επόμενο σετ, η ολιγωρία στοίχισε στην ομάδα μας η οποία δεν άντεξε και ηττήθηκε με 25-18 αλλά στο τέταρτο και τελευταίο σετ, η ομάδα μας παρουσίασε για ακόμη μία φορά το καλό της πρόσωπο και χωρίς να αφήσει περιθώρια αμφισβήτησης επικράτησε με 25-11 σε 19 λεπτά πετυχαίνοντας ακόμη μία νίκη που της έδωσε και την πρωτιά του ομίλου.

Επόμενος αντίπαλος για την πρόκριση στις 16 καλύτερες ομάδες η ομάδα του ΒΑΟ που τερμάτισε 4η στον Β' όμιλο. Η ομάδα που θα πετύχει πρώτη 2 νίκες θα προκριθεί στους 16 και η σειρά ξεκινάει το Σάββατο 11/11 στις 20:00 στο κλειστό γήπεδο του BAO.

Παναθλητικός Συκεών-Πειραματικό 1-3(31-33,16-25,25-18,11-25)
Πειραματικό (Κουτσιανικούλη): Τσουμάνη(C), Τριανταφυλλίδου, Παππά, Καμπούρη,Καλλέργη,Τσώνη,Τερζή,Καραγιαννάκη,Γκόγκογλου,Παπαγρηγορίου,